GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Doğankent’te Muhalefetten Ses Yok

Okunma Sayısı:973(Haber/Yorum) 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel yönetimler seçimi için Ak Parti’den aday adayları bir bir ortaya çıkarken Doğankent’te ilçe teşkilatı bulunan MHP, CHP, İP, SP, BBP’den henüz bir aday ortaya çıkmadı.

MHP’de mevcut belediye başkanı H. Birol Tekin’in tekrar aday olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Doğankent halkının çoğunluğunun başarısız bulduğu, ilçede ikamet etmemesi nedeniyle de büyük eleştiri alan Tekin’in tekrar aday olacağı kulislerde konuşulurken MHP ilçe yönetimi ve il yönetiminin nasıl bir tavır alacağı bilinmiyor.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde Cumhur İttifakı ile seçime birlikte giden Ak Parti ve MHP’nin yerel seçimlerde de ittifak yapması gündemde. Bu ittifak, “Ak Parti ve MHP seçmeni arasında geçen Doğankent’teki belediye başkanlığı seçimini nasıl etkileyecek? Ak Parti ve MHP Doğankent’te ortak adayda anlaşabilecek mi?” sorularını da beraberinde getiriyor.

İki dönem Ak Parti’den belediye başkanlığı yaptıktan sonra partiden ihraç edilen ve BBP’nin 2014 adayı olan Nazmiye Kabadayı’nın da tekrar aday gösterilebileceği tahmin ediliyor.

CHP ve SP Doğankent’teki seçmen sayısını bir türlü yukarı çekemiyor. CHP ve SP’nin aday gösterip göstermeyeceği bilinmezken İyi Parti’nin adayının MHP ilçe başkanlığından istifa edip İyi Parti ilçe başkanı olan İsmail Tarı olması bekleniyor. 24 Haziran Seçimlerinde İyi Parti’nin Tarı’nın köyü olan Güvenlik Köyü’nden en az oy alması bazı partililer tarafından eleştiri konusu olmuştu.

2014 Yerel Seçimlerinde Harşıt’taki muhalefet partileri H. Birol Tekin etrafında birleşmiş ve AK Parti adayını geride bırakmıştı. Tüm muhalefeti hayal kırıklığına uğratan Tekin’den sonra muhalefetin yeni bir aday etrafında birleşip birleşmeyeceği de merak konusu.

Tüm Doğankentlilerin benimseyeceği bir adayın parti gözetmeksizin seçilmesi ve el birliği Doğankent’in çehresini değiştirmesi yönünde görüş beyan eden birçok Doğankentli olmasına karşın seçimin bir yarış olduğu dikkate alındığında bu durumun da çok zor olduğu görülüyor.

Şadıhaber / A. Öner Meral

Eklenme Tarihi: 11-10-2018

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 4
Dün Tekil 508
Bugün Tekil 93
Toplam Tekil 1186308