GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Küskünler Abdullah Akgün Etrafında Birleşti

Okunma Sayısı:946Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (Giresun Federasyonu) olağan genel kurulu 2018 Kasım ayı sonunda yapılacak.

4. sü yapılacak olan Giresun Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda başkan adayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Federasyon Başkanlığını yürüten Mehmet Kuğu’nun yanı sıra eski Teşkilat Başkanı Abdullah Akgün, Üsküdar Giresunlular Dernek Başkanı Coşkun Çalık başkanlık için adaylıklarını açıkladı.

Giresun Federasyonu eski teşkilat Başkanı Abdullah Akgün, Giresun Federasyonu Genel Başkanlığına adaylığını Eyüpsultan Yeşilpınar mahallesinde bulunan Yağlıdere parkı tesislerinde kendisini destekleyen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile yapılan basın toplantısında açıkladı.

Halil Kütük, Abdurrahman Ada, Serkan Cihan, Sıtkı Ada, Ahmet Karasakal ve Arif Dede gibi isimlerin Akgün’ün basın toplantısına katılmaları dikkatten kaçmadı.

Federasyonun 3. Olağan Genel Kurulu’na tek liste ile seçime gidilmiş, seçim sonrasında Abdurrahman Ada ve Serkan Cihan sosyal medya üzerinden seçim sonucu ve Mehmet Kuğu ile ilgili eleştiri ve görüşlerini paylaşmışlardı.

Genel Kurulda İstanbul Milletvekili seçilen Federasyonun eski başkanı Hasan Turan’a Onursal Başkanlık verilmiş, Federasyonun Kurucu Başkanı Halil Kütük, kurucu başkan olarak onursal başkanlığa laik görülmemesinin yanlış bir tutum olduğunu belirtmişti.

Mehmet Kuğu’nun listesinden yönetime seçilen Abdullah Akgün ve Arif Dede yürütme kurulunda yer alırken yaklaşık 1 yıl önce federasyon yönetiminde yapılan revizyon ile  yürütme kurulunda çıkarılmışlardı.

Abdullah Akgün’ün adaylık için yaptığı basın toplantısına katılan Görele Federasyonu Başkan Yardımcısı Muhittin Çelik, kendisinin de başkan adayı olduğunu belirterek Abdullah Akgün’e başarılar diledi.

Her derneğin 12 delege ile temsil edildiği Giresun Federasyonu toplam 19 dernekten oluşuyor. 228 Delegenin oy kullanacağı olağan genel kurulda genel başkanlık için adaylığını açıklayan 4 başkan adayı bulunuyor. 20 Asil 20 yedek üyeden oluşan yönetim kurulu, 3 asil 3 yedek denetim kurulundan oluşan denetim kurulu ile toplam 46 yöneticiden oluşuyor. 228 delegeden kimlerin hangi listelerde yer alacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı. Yeni bir adayın çıkması durumunda adaylar yönetim kurulu listesi yapmakta zorlanacaklar gibi duruyor.

Kasım ayı sonunda yapılacak olan 4. Olağan Genel Kurul öncesinde Ekim ayında Yenikapı’da yapılacak 12. Giresun Günleri’nde başkan adaylarının nasıl bir tutum sergileyeceği de merak konusu olmaya başladı.

Onursal Başkan İstanbul Milletvekili Hasan Turan’ın seçimlerde nasıl bir tutum sergileyeceği bilinmezken, Giresun camiasının ve kanaat önderlerinin yaklaşan seçim öncesinde sessiz kalması da seçim sonucunun nasıl biteceği ve federasyonun geleceğini merak konusu haline getiriyor.

 

Abdullah Öner MERAL

Giresun Medya Platformu

Eklenme Tarihi: 01-10-2018

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 4
Dün Tekil 508
Bugün Tekil 93
Toplam Tekil 1186308